Osteopatia to system diagnostyki i leczenia uwzględniający człowieka jako nierozerwalną całość, gdzie celem jest przywrócenie równowagi w celu utrzymania homeostazy.
Terapia osteopatyczna jest przeznaczona dla każdej grupy wiekowej, a możliwość doboru technik do danego pacjenta minimalizuje przeciwwskazania do tej terapii.
W związku z tym, że osteopatia skupia się na przywróceniu balansu, a nie tylko na danej dysfunkcji, do osteopaty można zgłosić się z przeróżnymi problemami związanymi z każdym układem ciała.
Koszt konsultacji - 200 zł
Wskazania do terapii osteopatycznej
osób dorosłych:
- bóle stawów, kręgosłupa, aparatu ruchu
- dysfunkcje układu pokarmowego, refluks, bóle brzucha, itp.
- dysfunkcje uroginekologiczne, np. ból, dyskomfort w obrębie miednicy, nietrzymanie moczu, parcia naglące, objawy związane z endometriozą, PCS i innymi dysfunkcjami w obszarze miednicy
- bolesne miesiączkowanie
- drętwienia i mrowienia
- bóle, zawroty głowy
- wspomaganie w chorobach przewlekłych
- stany przed i pooperacyjne
dzieci:
- asymetria ułożeniowa
- plagiocefalia
- zaburzenia ssania i połykania
- refluks żołądkowo-przełykowy
- zaparcia
- ograniczenia w ruchomości stawów
- kręcz szyi
- wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe
- dysplazja stawu biodrowego
- niedrożność kanalika łzowego
- zapalenie ucha środkowego
- częste infekcje
- problemy z osiąganiem kolejnych kamieni milowych w rozwoju dziecka
- dzieci nadpobudliwe, płaczliwe
- wady zgryzu
- nadpobudliwość, problemy z koncentracją
- problemy ze snem
kobiet w ciąży i po porodzie:
- bóle kręgosłupa lub stawów
- bóle głowy
- nudności, zaburzenia trawienia, zgaga, refluks
- drętwienia rąk i nóg
- obrzęki
- przygotowanie ciała do porodu
- ułożenie miednicowe płodu
- dolegliwości uroginekologiczne, dysfunkcje kresy białej
- terapia po porodzie- m.in. praca wspomagająca regenerację, pracę z dysfunkcjami dna miednicy, kresy białej, blizny po cięciu i epizjotomii
W trakcie wizyty przeprowadzę wywiad, na podstawie którego będziemy wstępnie mogli określić co się dzieje. Będę pytać o dolegliwości, ich przebieg i czas trwania, przebyte urazy i zabiegi. Jeśli posiadasz dokumentację medyczną dotyczącą problemu z którym przychodzisz także możesz ją przynieść.
Następnie przejdziemy do badania manualnego, na podstawie którego dobiorę terapię najlepszą w tym momencie dla Ciebie, po czym omówimy zalecenia do domu.
Nie musisz mieć specjalnego stroju, na terapię polecam ubrać się w wygodny strój oraz wygodną, niekrępującą bieliznę w razie gdyby trzeba było ściągnąć część garderoby.
Dziecko ubierz w wygodne ubranie, warto nakarmić je mniej więcej godzinę przed terapią– tak by komfortowo mogło przetrwać wizytę. Warto ze sobą zabrać ulubioną zabawkę i kocyk/ pieluchę, by maluch czuł się bezpiecznie w nowym miejscu.
Na wizycie zapytam m.in. o dolegliwości, przebieg porodu, dobrze wziąć ze sobą dokumentację medyczną malucha, w szczególności jeśli dziecko korzysta z leczenia u innych specjalistów.